Промышленные и декоративные полы Bautech
Другая страна
Polish (Poland)English (United Kingdom)Russian (CIS)
Главная » О фирме » Новости » Szkolenie z artystycznej obróbki betonu ściennego
28.05.2013 18:10

Szkolenie z artystycznej obróbki betonu ściennego

Оценить
(10 голоса)
Nakładanie betonu kolorowego na ścianę

Tym razem uczyliśmy zdobić ściany. Było to szkolenie dla firmy Budstone, jednego z naszych autoryzowanych wykonawców. Wzięliśmy pod lupę technologię Pressbeton® Vertical, czyli zdobienie ścian kolorowymi betonami, rzeźbienie w betonie, odciskanie wzorów. Zobacz, jak oryginalnie można wykończyć ścianę, czy słup.

bautechowa-akademia-posadzkowa

 

 

 

 

Szkolenie zaczęliśmy od przygotowania ściany. Oczyszczamy ścianę wodą z piaskiem. Pod ciśnieniem - hydropiaskowanie. hydropiaskowanie
Uczestnik szkolenia gruntuje ścianę preparatem Baugrunt®. Używamy odpowiednio gęstych gruntów dla uwięzienia pojedynczych ziarenek starej betonowej ściany; zapobiegamy odspojeniu nakładanego w następnym kroku mostka sczepnego lub zaprawy Multitop Vertical. Gryntowanie betonu
Nakładamy tu warstwę sczepną Baubond®. To rodzaj mostka, kleju, aby beton dekoracyjny dobrze się potem trzymał ściany. Warstwę sczepną można wzmocnić siatką zbrojącą.

Nakładanie zaprawy sczepnej, klej
Wreszcie nakładamy Multitop® Vertical, czyli dekoracyjną warstwę cementowo-polimerową. Uczestnicy mają za zadanie odwzorować szachulec - mur z bali wypełniony gliną z sieczką i otynkowany. Oczywiście wszystko to robimy z betonu. Najpierw bale - ciemno brązowe, bo nasycone dziegciem, dla zabezpieczenia naszego "drewna" przed wrogą fauną. Dekoracyjna warstwa cementowa, taśma ograniczająca

Czyż nie zdolny wykonawca? Uczymy się nacinać sęk (po prawej). Wystarczy specjalna szpachelka. Wcześniej odwzorowaliśmy w betonie naturalną fakturę nieheblowanej tarcicy - uczyniliśmy to za pomocą szczotki o twardym włosiu (zdjęcie poniżej). A jeszcze wcześniej pędzlem wyobliliśmy kanty - aby drewno miało "100 lat".

Słoje drewna w betonie, nieheblowane

Beton jak drewno, sęk
Druga warstwa "tynku" z grafitowej zaprawy Multitop® Vertical. Po co przykrywać żółć, która świetnie imitowała malowaną glinę? Tynkujemy szachulec zaprawą grafitową
Aby odcisnąć w świeżej zaprawie cementowej fakturę kamienia ... Odciskanie w betonie wzoru - faktury kamienia

i naciąć fugi. Oczom ukazują się nieregularne kamienne bloki, łamane, jakby prosto z kamieniołomu (foto po prawej). Zaraz potem prowadzący szkolenie patynuje "kamień" nanosząc pędzlem brązową farbę (zdjęcie poniżej).

 

Patynowanie kamienia

Wycinanie nieregularne bloki kamienne

 

Kilka sposobów obróbki 3D betonu 

Obróbka trójwymiarowym wałkiem Stemplowanie betonu formą Nacinanie fug w betonie Wycinanie motywu
Wałkiem z nakładką z fakturą kamienia Stemplowanie: cegły, łupek Nacinanie fug Wycinanie motywu
Po: Łupek odciśnięty w betonie Bloki i cegły nacięte w betonie Róża wiatrów

 

Jak zrobić, aby powierzchnia betonu przypominała szorstką cegłę lub kamienny blok? Kielnią uszorstniamy świeżą zaprawę cementową. Uszorstnienie powierzchni betonu kielnią

 

Zapisz się na nasze szkolenie

 

Kamienne bloki z betonu

Kamienne bloki, żółte fugi - wszystko to z betonu. Naucz się obrabiać nasze zaprawy na szkoleniach Bautech.

 

Wałek z wzorem 

Próbujemy imitować starą glinianą ścianę, niedomalowaną i zmytą. Niewielkie ilości czerwonej i grafitowej zaprawy wtarte pacą i potraktowane wałkiem z nakładką 3D.

 

Cegły, farba i gąbka 

Farbą i gąbką osiągnęliśmy stary, malowany, przybrudzony mur. 

 

Cegły, bloki, kamień 

Po naszym szkoleniu nie będziesz musiał odwiedzać pobliskiej cegielni, betoniarni (bloczki), kamieniołomu, aby zrealizować wizje klientów - wszystko wyrzeźbisz sam prostymi narzędziami w zaprawie Multitop® Vertical. 


 

Zapisz się na nasze szkolenie

 

Примеры проектов

 

 

Подробнее в этой категории: « Nowatorskie posadzki dla regionów Polski Szkolenie z Pressbetonu »
Зарегистрируйтесь, чтобы добавить комментарий

  Наши клиенты

 • logos_01-07.jpg
 • logos_02-06.jpg
 • logos_03.jpg
 • logos_04-05.jpg
 • logos_04.jpg
 • logos_05.jpg
 • logos_06.jpg
 • logos_11.jpg
 • logos_12.jpg
 • logos_17.jpg
 • logos_19-19.jpg
 • logos_19-23.jpg
 • logos_19-24.jpg
 • logos_19.jpg
 • logos_21.jpg
 • logos_22.jpg
 • logos_26.jpg
 • logos_27-32.jpg
 • logos_27.jpg
 • logos_29-34.jpg
 • logos_29.jpg
 • logos_30.jpg
 • logos_36.jpg
 • logos_38.jpg
 • logos_39-43.jpg
 • logos_39.jpg
 • logos_40.jpg
 • logos_42.jpg

телефон +48 22 716 77 91

Контакт

© 2021 Все права защищены. BAUTECH sp. z o.o., ul. Staszica 25, 05-500 Piaseczno k. Warszawy, тел. +48 22 716-77-91, факс +48 22 716-77-90, NIP 522-000-09-96, Regon 012547108, KRS nr 0000166495 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy KRS, капитал 51 000 PLN, банковский счет: PKO BP S.A. 57 1020 1068 0000 1502 0146 4957

project by: Intermedium.pl interactive agency